TABLOCU SHOP

EFT İLE ÖDEME

PAKTEL PRESENT - PAKTEL MUTFAK GEREÇLERİ SAN.VE TIC. LTD.STI.

TEB IBAN : TR500003200000000042869626

IBAN NUMARASINA SİPARİŞTEKİ BAKİYE KADAR ÖDEME YAPILDIKTAN SONRA KARGONUZ ADRESİNİZE GÖNDERİLECEKTİR.

 

EFT İLE ÖDEME

 

EFT ise havaleden farklı olarak iki banka arası para transferidir. EFT’ye konu olan para transferi A bankasının hesabından çıkarak B bankasında başka bir hesaba girer. Bu durumda bu transfer işlemi Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) kullanmış olduğu EFT isimli bir sistemden geçer. Bu sistemden geçerek onaylanan para bu onayın ardından diğer bankadaki hesaba geçer. Anlaşılacağı üzere bu durumda gönderilen paranın ismi geçen sistem tarafından onaydan geçmesi gerekmektedir. Bu durumda işlem süresi uzayacaktır. Aynı zamanda havalede günün her saati işlem yapılabilirken EFT işlemi yani EFT Sistemi sadece 08.00-17.30 saatleri arasında çalıştığı için sadece bu saatler içerisinde gerçekleşebilir.

Daha geç saatlerde yapılan EFT işlemleri ertesi gün saat 08.00 de sistemin yeniden açılmasını beklemek zorundadır. Bu şekilde bankalar arasında güvenli bir şekilde para transferine olanak sağlayan bu sistem, günümüzde geçen yıllara göre hızını arttırmış durumdadır. Bankalar arasındaki rekabet ve müşteri memnuniyetinin arttırılması adına bu süre kısaltılmaya işlemeye devam etmektedir. Ancak işlem süresi bakımından havaleden daha uzun bir işlem süresine sahip olan EFT, masraf bakımından da havaleden farklı olarak daha fazla masrafı olan bir işlemdir.

EFT işleminin yapılabilmesi için bankaya verilmesi gereken bilgiler;
• Alıcı Adı-Soyadı, Unvanı
• Alıcı Banka Adı
• Alıcı Şube Adı
• Alıcı Hesap No / IBAN
• İşlem Tutarı / Para Birimi
• Açıklama

Bu şekilden de anlaşılacağı üzere EFT’nin dört tarafı vardır. EFT sadece bankalararası para transferi olmakla kalmaz, aynı zamanda bütün dijital, yani elektronik ortamda yapılan para transferlerinin hepsini kapsar. Borsa işlemleri, hazine bonosu işlemleri gibi işlemler de yine aynı şekilde EFT üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirilir.

EFT sisteminin amacı TCMB web sitesinde şu şekilde açıklanmaktadır;
• Nakit dolaşımının azaltılması,
• Ödemelerin güvenli, güvenilir, hızlı ve risksiz bir biçimde gerçekleştirilmesinin sağlanması,
• Sağlıklı ve hızlı bilgi sağlanması,
• Para politikasının etkin olarak uygulanmasının kolaylaştırılması,
• Elektronik bankacılık uygulamalarının gelişmesinin sağlanması.

EFT sistemi bir bankadan diğerine Türk Lirası cinsinden ödeme gönderilmesini sağlarken, yabancı hesaplar için kullanılan sistem EFT’den farklı güvenlik boyutlarına sahiptir. EFT Sistemindeki bir bankadan diğerine devlet tahvili ve hazine bonosu gibi menkul kıymetlerin transferini sağlayan sistemdir. Bu iki sistem birlikte çalıştıklarından ikisi bir arada EFT-EMKT sistemi olarak anılır.

1. Hesabınızın bulunduğu A bankasına giderek B bankasında bulunan başka bir hesaba para gönderme isteğinizi bildirmeniz.
2. İsteğinizi alan A bankası işleminizi gerçekleştirmek için EFT sistemine paranın iletileceği banka, hesap ve alıcı bilgilerini içeren bir ödeme mesajı gönderir.
3. EFT sistemi gönderilen bu mesajı anında işleme koyar, A bankasının göndermek istediği hesabında yeterli bakiyesinin olması durumunda gönderilmek istenen tutar anında A bankasından B bankasına ulaşır. Yeterli bakiyenin olmaması durumunda ise yapılan ödeme isteği beklemeye alınır.
4. Son adımda B bankası ulaşan ödemeyi alıcının hesabına yazar. Normalde EFT sistemi hızlı hatta anında çalışmasına rağmen bankaların bu paraları hesaplara geç artı olarak yazmaları söz konusu olabilir.

EFT sisteminin masrafları bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Bankalar bu masrafları müşterilerine farklı şekillerde sunabilir. Ödenecek ramak, daha önceden banka ile yapılan anlaşmaya göre değişir.

Parça Başına Kargo Fiyatı : 5 TL
Kapıda Ödeme Kargo Fiyatı : 9 TL

PAKTEL PRESENT - PAKTEL MUTFAK GEREÇLERİ SAN.VE TIC. LTD.STI.

Parça Başına Kargo Fiyatı : 5 TL
Kapıda Ödeme Kargo Fiyatı : 9 TL

WEB : www.paktel.com.tr

EMAİL : paktel@paktel.com.tr

TEL : +90 212 659 52 85

WHATSAPP : +90 531 274 90 01

Satış Merkezi : Mahmutbey Mahallesi İstoç, 2. Ada 2418. Sk. No:26, 34218 Bağcılar - İstanbul

Fabrika Adresi: Esenkent Mah. Evren Oto Sanayi Sitesi Hoşdere Asfaltı 22. Blok D:7 Esenyurt -  İstanbul

CEPBANK İLE ÖDEME (GARANTİ)
EFT İLE ÖDEME (TEB)
HESABA HAVALE İLE ÖDEME (TEB)
İSTANBUL KART AKBİL İLE ÖDEME
(BELBİM)
KAPIDA ÖDEME (PTT)
MAĞAZADAN TESLİM AL ( PAKTEL)
ADRESE TESLİM ( TOPTAN ŞATIŞ)
MOBİL ÖDEME ( WİRECARD)
MONEYGRAM İLE ÖDEME
(KUVEYT TÜRK)
PTT UPT İLE ÖDEME (UPT)
QRKOD İLE ÖDEME (GARANTİ)
SANAL POS KREDİ KARTI İLE ÖDEME (TEB) (İYZİCO)
WESTERN UNİON İLE ÖDEME
(GARANTİ)
YAZARKASA POS İLE ÖDEME (VERGİ)
NFC İLE (ÖDE-AL) ÖDEME (TEB POS)
TC KİMLİK KARTI İLE ÖDEME
(TURKİYE.GOV.TR)

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.