TABLOCU SHOP

OLED TV

OLED TV

OLED teknolojisi, ekran teknolojisinde ve televizyon çeşitleri arasında büyük bir sıçrama olarak görülüyor. LED ile isim benzerliği olsa da OLED TV’ler LED TV’lerin çok daha ötesinde. “Organic light emitting diode” yani organik ışık yayan diyot anlamına gelen OLED televizyonlar doğrudan bir elektrik akımıyla desteklendiği zaman ışık yaratmak için karbon gibi organik maddeler kullanır. OLED TV, LCD ve LED televizyonların aksine gerekli alanı aydınlatmak için arkadan bir aydınlatmaya ihtiyaç duymaz. Böyle bir kısıtlama olmaması OLED ekranlarının çok çok ince olmasını ve daha da önemlisi, esnek olmasını sağlar. (Piyasada gördüğünüz kıvrımlı ekranların hepsi aslında OLED.) Belirli alanlar tek tek ve doğrudan aydınlatılabildiği için renkler ve kontrastlar OLED ekranlarda çok daha iyi. Ama bütün bu olumlu özelliklerine rağmen sizi almaktan geri tutacak bir özelliği var: fiyatları.

OLED TV Anatajları Nelerdir?

  • OLED TV’ler de incelik kavramı yeniden tanımlanıyor. 3-4 mm’lik inceliklerde OLED TV’ler ile karşılaşmanız mümkün. OlED TV’lerin ultra ince bu yapılarının sebebi tabi ki kullanılan çok ince malzeme ve arka ışığa ihtiyaç duymaması.
  • OLED TV’lerdeki bu ulrta ince tasarım şaşırtıcı hafifliği de beraberinde getirmektedir.
  • OLED TV’ler LCD ve LED TV’lere göre 1000 kat daha hızlıdır. Yani en hareketleri film sahnelerini ya da spor karşılaşmalarını hiç bozulma olmadan izlemek artık mümkün.
  • OLED TV’lerdeki bu incelik ve hafiflik olağanüstü estetiği de sizlerle buluşturuyor. Hatta bazı markalar bu televizyonların kavisli olanlarını da üretiyor.
  • OLED TV’ler LED ve LCD TV’lere göre daha gerçek renkleri ve daha kaliteli görüntüleri sizlerle buluşturmaktadır.

OLED TV Dezavantajları Nelerdir?

  • Yeni ve son teknolojinin ürünü olan OLED TV’lerin olumsuz yönleri şu an için fiyat dışında pek ortaya çıkmamış durumda. OLED TV fiyatları şu an için biraz cep yakar vaziyette. Ama ilerleyen yıllarda bu teknolojiye de daha ekonomik fiyatlarla muhtemelen ulaşabileceğiz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.