TABLOCU SHOP

HAVARAY

HAVARAY

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir havaray hattı güzergahı :Küçükçekmece havaray projesi hakkında merak edilenler her gün artıyor. Sefaköy’de başlayan güzergahları ve durakları nereden geçecek konuları merak edilenlerden.

Sefaköy, Halkalı ve Başakşehir duraklarından geçecek olan havaray projesi, bölgede yaşayan insanlar tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. 2014 yılından beri çalışmalarına devam edilen havaray küçükçekmece hattı hakkında merak edilen birçok nokta var. Havaray nereden geçecek sorusuna cevap bulabileceğiniz haberimizde proje ile ilgili gün yüzüne çıkan son bilgiler yer alıyor. Çok merak edilen havaray güzergahları ve havaray durakları arasından tahmin edilenler burada! Havaray Sefaköy durağı metrobüs durağına yakın olacak mı sorusu da çok merak ediliyor.
SEFAKÖY-HALKALI-BAŞAKŞEHİR HAVARAY PROJESİ

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray projesi başlıyor. İstanbul trafiğini rahatlatması planlanan Havaray projesinin yapımı Sefaköy’den başlayacak ve son durağı Başakşehir’de olacak. Havaray projesi, raylı sistem uygulamasının zor olacağı bölgelerde uygulanacak ve yoğun olan trafiği azaltmayı amaçlayacak. İstanbul trafiğine çözüm getirmesi planlanan Havaray projesi ile ilgili büyük adımlar atılıyor. Havaray projesinde Sefaköy’den başlayacak ve havaray projesi Halkalı’dan devam ederek Başakşehir’de son bulacak.

Başakşehir Havaray Hattı, toplam 17 istasyondan oluşacak ve yaklaşık 15 kilometre uzunluğunda olacak. Çalışmayı yapan firma Halkalı-Kazlıçeşme’yi Eylül 2016’da, Ayrılıkçeşme-Pendik arasını 2016 sonunda bitirmeyi taahhüt etti.

Havaray güzergahı
Sefaköy-Halkalı-Başakşehir havaray hattı güzergahı için tahmin edilen duraklar mevcut. Sefaköy’de başlayacağı ve Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda sona ereceği kesin olan havaray projesinin 17 duraktan oluşacağı biliniyor. Sefaköy-Halkalı-Başakşehir havaray projesi Halkalı Metrosu, Arena Park Ziya Gökalp, Başak Konutları duraklarını kapsayacak. Bu proje ile havaray yakınında olan arsa ve evlerin büyük ölçüde değerlenmesi bekleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürlüğü tarafından yürütülen ve 11,60 kilometre uzunlukta olan Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Projesi, Sefaköy metrobüs durağından başlayacak, Halkalı Meydanı’ndan geçerek, Atakent, İkitelli ve Başakşehir 1. Etap Metrosu’na kadar gidecek. Proje, Beylikdüzü İncirli Metrosu, Kirazlı Halkalı LRT Hattı ve Mecidiyeköy Mahmutbey Metrosu ile entegre olacak.

Bu kategoride ürün bulunamadı.