TABLOCU SHOP

İSTANBUL HAVALİMANI

İSTANBUL HAVALİMANI

Cumhuriyet tarihinin en büyük altyapı projesi olan ve birinci fazı 29 Ekim 2018 tarihinde hizmete açılan İstanbul Havalimanı, 6 Nisan 2019 tarihi itibariyle yolcularına tam kapasite ile hizmet veriyor. 76,5 milyon metrekarelik bir alanı kapsayan yeni havalimanı, Asya, Afrika ve Avrupa kıtaları arasında küresel bir transfer merkezi olarak dikkat çekiyor.

Dünyada turizm sektörünün en prestijli yayınlarından Global Traveler'ın Leisure Lifestyle ödüllerinde ‘Üstün Yenilik’ kategorisinde ‘Özel Başarı Ödülü’ne layık görülen İstanbul Havalimanı’nın tüm fazları tamamlandığında yıllık yolcu kapasitesinin 200 milyon kişiye ulaşması bekleniyor.

 

İstanbul Havalimanı Nerede?

İstanbul'un Avrupa yakasında Karadeniz kıyısında yer alan yeni havalimanı, Çatalca- Göktürk-Arnavutköy kavşağında ve Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında konumlanıyor. Otobüs, havalimanı transfer servisleri gibi toplu taşıma araçlarının yanı sıra havalimanı taksi ve özel araçlarla kolayca ulaşılabilen İstanbul Havalimanı, Avrupa Yakası'nda Levent'ten 36 km, Taksim'den 40 km, Anadolu Yakası'nda Üsküdar'dan 47 km ve Kadıköy'den 52 km uzaklıkta yer alıyor. İstanbul Havalimanı'nın ayrıca Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu'na da bağlantısı bulunuyor. 

 

İstanbul Havalimanı’ndaki Uçuşlar

İstanbul Havalimanı, kusursuz bir hizmet anlayışıyla yolcularına iç ve dış hat noktalarında ev sahipliği yapıyor. Şu anda yeni havalimanından iç hat güzergahlarda 45 şehre uçuş gerçekleştiriliyor. İstanbul Havalimanı’ndan dış hatlarda 110 ülkedeki 249 farklı şehre uçuş sağlanıyor.

 

Lüks Mağazalar, Duty Free ve Özel Yolcu Hizmetleri

İstanbul Havalimanı, 53.000 m² büyüklüğünde dünyaca ünlü markaların ve mağazaların yer aldığı bir Duty Free alanına sahip. İstanbul Boğazı'ndan ilham alarak tasarlanan Duty Free alanı, yolcular için seçkin marka karması ve modern perakende konsepti ile yolculuk öncesi ve sonrasında keyifli bir alışveriş deneyimi sunuyor. Sunduğu birbirinden farklı hizmetlerle yolculuk konforunu üst düzeye çıkaran İstanbul Havalimanı'nda, Türk ve dünya mutfağından lezzetler sunan kafe ve restoranlar da bir arada bulunuyor. Yolcuları bekleyen benzersiz alışveriş keyfine ek olarak yeni havalimanından yapılan seyahatleri unutulmaz kılmak için özel yolcu hizmetleri de sunuluyor. İGA Pass’in sunduğu hızlı geçiş, buggy, lounge, vale, karşılama & uğurlama hizmetleri ise seyahatinizin keyifli geçmesini sağlıyor.

Bu kategoride ürün bulunamadı.