TABLOCU SHOP

PC

PC

PC Hızlandırma ve PC Toplama. Gündelik hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen bilgisayarlar yani PC (Personal Computer), “Kişisel bilgisayar” kategorisi altında tanımlanan bilgisayarlara verilen isimdir.

Gündelik hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen bilgisayarlar yani PC (Personal Computer), “Kişisel bilgisayar” kategorisi altında tanımlanan bilgisayarlara verilen isimdir. Kişisel bilgisayarlar; kullanıcılarının basit işlemleri gerçekleştirebilmesi, interneti kullanabilmesi ve çeşitli yazılımlardan faydalanılabilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Bugün kişisel bilgisayar yani Personal Computer başlığı altında bizleri dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar ve tablet bilgisayarlar karşılamaktadır.

 

PC

PC Hızlandırma

Zaman geçtikçe nasıl insanlar yaşlanabiliyorsa aynı şekilde bilgisayarın içerisinde kullanılan teknolojik parçaların da büyük bir kısmı yaşlanabiliyor. Bu yaşlanmaya bağlı olarak hem parçaların performans oranı düşüyor, hem de zamanının yazılımlarının gereksinimleri karşılayamayacak hale gelebiliyorlar. PC hızlandırma konusunda deneyebileceğiniz yazılımsal ve donanımsal olmak üzere iki farklı hızlandırma yöntemi başlıkları bulunmaktadır.

Donanım Yardımıyla PC Hızlandırma

Bilgisayarınızı daha fazla hızlandırmak için eski olan donanımlarınızı yenileriyle değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Örneğin HDD olarak SSD sürücüler kullanmanız depolama biriminin yazma ve okuma hızını etkileyecektir. Bunun sonucunda da bilgisayarınız daha yüksek bir performans sunacaktır. Tıpkı bu örnekte olduğu gibi kişisel bilgisayarınızın hızını arttırabilmek namına ana kart, işlemci, RAM Belleği, sürücü ve ekran kartı gibi iyileştirmeler gerçekleştirerek PC'nizin hızını arttırabilirsiniz.

Yazılım Yardımıyla PC Hızlandırma

Bilgisayarınız içerisinde Windows gibi bir işletim sistemi kullanıyorsanız bilgisayarınızı optimize edip daha yüksek performansla kullanmanıza yardımcı olan, sistem araçları bulunmaktadır. Bu sistem araçları sayesinde bilgisayarınızı daha kolay şekilde optimize edebilir ve yüksek hızlarda işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

PC Toplama

Bundan 10 sene kadar önce bilgisayar toplamak için donanım konusunda fazlasıyla bilgiye sahip olmanız gerekirken artık internetten ulaşabileceğiniz PC toplama robotları yardımıyla da istediğiniz donanımsal özelliklerde bilgisayar toplama listesi çıkartabilirsiniz. Daha sonradan bu elde etmiş olduğunuz listedeki parçaları satın alıp bir bilgisayar kasası içerisine yerleştirerek toplama bilgisayarınızla daha ucuz bir şekilde daha yüksek performans elde edebilirsiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.